Sivilce maskeleriHayal gücünün sınırları pek çok değişik sivilce maskeleri ortaya çıkarmıştır. Bunlardan bazıları şunlardır: Bal maskesi, portakal maskesi, nar ve limon karışımı maskeleri. Bunları ya da mutfağınızda bulabileceğiniz her türlü meyve sebzeyi kafanıza göre değişik oranlarda rendeleyip, karıştırıp, kaynatıp yüzünüze sürüp 10-15 dakika beklersiniz ve sonra ılık suyla yüzünüzü yıkarsınız.

Ne kadar kolay değil mi ? Aslında bu maskelerin faydaları çok sınırlıdır yada bazı kişilerde hiç bir işe yaramazlar. Yurtdışında maceraperest ve zengin olanlar ise Shizuka New York kaplıcasında geyşa yüz bakımı yaptırıyor. Burada yüzlerine bülbül gübresi uygulanıyor. Evet yüzlerine kuş dışkısı sürdürüp üstüne bir de para verip bundan sivilceleri için medet uman insanlar var.

Daha da ileri gidenler yok değil. Alkol ve çiğ yumurta sarısının karışımı maske ile yüzü ovma, kendi idrarı ile yüzünü temizleyenler gibi olağandışı yöntemleri deneyenler var. Elbette bu yöntemlerin hiç bir bilimsel dayanağı yok.Sivilce için hiçbir mucize çözüm olmamasına rağmen, iyi haber ise sivilcenin kontrol edilebildiğidir ve birçok olayda sivilceler uygun tedavi ile büyük oranda iyişebiliyor.

Sivilcelerin tedavisi için mucize bir sivilce maskesi hayalinden uzak durun. Eğer olsaydı, herkes o maskeyi kullanmaz mıydı? Onun yerine dermatoloğunuzu görüp, onun önereceği kremleri kullanmak ve cildinizi temiz tutmaya yarayacak temizleyiciler ile cildinizin bakımını yapmak en doğru ve geçerli olan tek yoldur.

İşte gerçekte işe yarayan, bilimsel olarak kanıtlanmış tek şey budur. Sivilcelerin ilaçla tedavileri ve günlük iyi bir cilt bakımı. Elbette biraz sabır da bunlara eklenmeli.

sivilce-ilaclari.jpg

Piyasada pek çok sivilce ürünleri Benzoyl peroxide ve Salicylic acid içerir. Benzoyl peroxide deri gözeneklerine girerek çalışır ve derinin derinliğinde büyüyen sivilceye sebep olan bakterileri etkiler. Salicylic acid, ölü deri hücrelerinin en üst tabakalarını çıkararak çalışır. Bu, derinin kendini yenilemesi için deriye hızlı bir şekilde yardım eder ve gözeneklerde müteakip bir sivilce oluşumu şansını da azaltır.

Dr. Gan Wong, yeşil çay ile elde ettiği kremi benzoyl peroxide ile karıştırıyor ve sivilce için biraz daha iyi bir çözüm bulduğunu açıklıyor. Sonuçlarını dermatoloji kürsüsü Amerika da akademinin yıllık 2003 toplantısında sundu. Bu buluşlar halen göreli olarak yenidir ve henüz ekstra bağımsız çalışmalar ile bilimsel kanıtla desteklenmiyor. Yine de bunun, yeşil çayın doğal anti-bakteriyel özelliğinin sivilceye etkili olabildiğini gösterir demek sanırım yanlış olmaz.

Evde yapacağınız sivilce maskeleri, yağ bezlerinin ürettiği yağı almalı yani sebum miktarını azaltmalı, yeni deri hücrelerinin üretimine yardımcı olan malzemeleri içermeli, aynı zamanda anti-bakteriyel özelliği ile de bakterilere etki etmeli. Ama malesef evde bu türden bir maske yapamazsınız.

Ancak yine de ille de maske diyenler için üzümden avokadoya salatalığa her şeyden oluşturulan en azından cilde zararı dokunmayacak maskeler önerilebilir. Bu maske bakterilere etki edemez, yeni hücre oluşumuna destek veremez , yağ kanallarını derinden temizleyemez ama bellli bir miktarda da olsa gözenekleri açmaya faydası olabilir.

sivilce-maskeleri.jpg

Önce yüzünüzü çok iyi temizleyin. Yüzünüzü yakmadan, yavaşça, belli bir mesafeden ocaktaki tavada kaynayan suyun buharına yüzünüzü yaklaştırın. Bir süre sonra gözeneklerinizin açılmaya başladığını hissedersiniz. Bu noktada bir maskeyi yüzünüze uygulayın. 10-15 dakika civarı maske yüzünüzde kalsın ve uzanıp gevşemeye çalışın.

Oluşturacağınız maske için meyve sebzelerden cildinize göre birini seçip robotta püre haline getirip fazla suyunu süzebilirsiniz. Ya da marul gibi yapraklı ise 3 dakika kaynatıp suyunu süzdükten sonra cildinizi yakmayacak kadar soğumasını bekleyin ve cildinizin üzerine koyun.

Daha sonra sıcak suda batırılan küçük bir el havlusu ile maskeyi temizleyin ve sivilceler üzerine çok hafif baskılar yapmayı deneyin. Bu noktada bazı sivilceler kolayca çıkabilir ama fazla sert olanları asla zorlamayın, iz bırakmalarına neden olabilirsiniz. Gelecek sefer diğerlerini çıkarmak için tekrar uygulama yapabilirsiniz. Sonra yüzünüzü bol su ile yıkayın ve sivilce için kremleriniz varsa onu kullanın.

Kendi uyguladığınız veya çevrenizden duyduğunuz ve az miktarda bile olsa fayda sağlayan maske önerileriniz varsa aşağıda yazabilir, bu problemle uğraşan diğer kişilere fayda saylayabilirsiniz.

89 yorum “Sivilce maskeleri”

 1. ibrahim01 Ara - 17:43

  aslında doğru bilgiler verilmiş ama maskeyle çözüm olacağınıda sanmıyorum bence mutlaka bir uzmandan yardım alınmalı.

 2. selin12 Ara - 22:28

  çok mantıklı bilgiler çok güzel bir site bnde sivilce mağduru olarak tek şunu söyleyebilirim kesinlikle oynamayın oynamak sivilceleri ortadan kaldırmak yerine kırmızı kahverengi kabuklar ve yara izleri bırakıyor son 1 aydan beri ilaç tedavisi kullanıyorum şimdiden etkileri görülmeye başladı ilaç vücudu kan yolu ile resmen kurutuyor doktorum tedavinin 10 ay sonra biticeğini ve tam istediğim gibi bir yüze kavuşacağımı ilaç %9o oaranında iyileşme görüldüğünüde söyledişimdiki tek sorunum yüzümde izler var bunun içinde ilaç bittikten sonra yeni bir işlem uygulanıcak bnm sorum bu lazer işlemi falan yüze zarar vermiyor mu yani resmen yüzü soyuyorsun kırmızılık zanndersem tahrişten ileri gelen bir şey bu konu hakkında bilgi veririseninz çok memnun olurum şimdiden teşekkür ediyorum:)

 3. meryem16 Ara - 22:55

  selamlar…29 yaşındayım..bende sivilce sorunundan müzdaripimmm….doktorada gittim ilaçta kullandım…ama ilaç başta faydalı oldu bittikten 3 ay sonra geriye dönüş olduuu..ve doktora tekrar gittim vücut bunu yapıyor engelleyemiyoruz dedi…en güzel şey şuki 29 yaşında anladımmmm… yüzünüzü sabah akşam günde iki kez yıkayın ve güzel bir sivilceye iyi gelen cilt kreminiz olsun…haftada bir kil maskesi yapın çok iyi geliyor… vede ansızın çıkan sivilceleriniz için geceden bir pamuğa kolonya ve bebek pudrası sürün sivilcelerin üzerine sürün sabaha küçülecekler…en güzeli cildi temiz tutun yeni çıkan sivilcelerinizi de bu yöntemle kurutun… en güzeli ve doğalı ben başka yolunu bulamadım:))) YALNIZ SAKIN OYNAMAYIN DAHADA ÇOĞALIYORLAR… savaşın kazanın tabi doktora da gidin danışın ergenlikte doktora gidildiğinde daha faydalı ilerki yaşlarda sorunda büyüyor… izler açısından… kendinizle barışık olun hepinizi öptm:)))

 4. melek18 Ara - 05:31

  benim yüzümdeki sivilceler yüzümde iz bıraktı sanırım çözümüde yok inşallah bunlar işe yarar:((((

 5. semih19 Ara - 14:21

  mutlaka bir yardım alınmalı ama arkadaşlar bir şeyi atlıyorsunuz tanrı bize bu kadar nimeti sadece yememiz için vermiş olamaz bunlarıda düşünün^^

 6. dilek20 Ara - 04:09

  valla bende de var ama o kadar sey surdumkı anlatamam mesela şey yapmıştım, bır kase yogurdu topraga dokerek toprak suyunu çektı sonra kalan yogurdu aldım ve yuzme vurdum o kadar sey denedım kı anlata anlata bıtmez ama sıze bır tavsiye her akşam yüzünüze krem niyeti ile limonu avucunuza sıkıp sürün sabah yüzünüzü yıkayın, bunu bır süre devam ettırın göreceksıznız faydasını lütfen deneyın evımızde olmayacak şey deıl.

 7. güzellikkkkk20 Ara - 05:32

  merhaba arkadaşlar hayırlı akşamlar, ben bu konuda biraz bışeyler biliyorum sanırım sizinle paylaşmak isterim, evet sivilce bi cılt problemidir, sivilceyi olusum asamasında oynarsanız sıkarsanız iz kalır, oğrendiğim bilgilere göre tam olarak olgunlastıktan sonra olusan beyaz kısmın alınması gerekiyo ama bazı insanlar da diyo kı tam olarak kanadıktan sonra sarı su gelinceye kadar sıkmak gerektiğini soyluyolar ama siyah noktalar temizlenmeden kesinlikle gecmeyeceğini biliyorum ama cıldın anatomisini bozmadan etrafına zarar vemeden temizlemek gerekiyo ve bence eğer cilt poblemli ise mutlaka duzenli cilt bakımı yaptırılmalı ve mumkunse doktora başvurulmalı, cunku her sivilce normal olmayabiliyo sivilcenın çok cıkması KARACİĞER DEKİ Bİ ENZİMİN EKSİK OLMASINDAN KAYNAKLANABİLİYO BUNUN İÇİN SADECE DIŞTAN DEĞİL İÇTENDE TEDAVİ ÖNERİYORUZ. Eğer sivilceleriniz ileri boyutta ise düzenli doktor tedavisi ve doğru bi urunle sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz ama once LUTFEN HORMON TESTİ YADA KARACİĞER TESTİ ONERİYORUZ.

 8. güzellikkkkk20 Ara - 05:42

  ve lutfen cilt problemli de olsun problemsiz de olsa lutfen doğru urunu tercih edin aldığınız cilt bakımı urunlerinden eğer gerçekten fayda görmek istiyorsanız urunun iceriğini ve cılt tipinize uygunluğuna dikkat ediniz. Eğer sivilcelerinizi yada siyah noktalarınız temizlemek istiyosanız yuzunuze once beli bi sure buhar uygulayın leğene su koyup uzerinizi de battanıye vb. bi ortu ile ortunuz ve leğen ve sizin aranızda ortalama 30 cm falan kalsın cilt ortalama 10 ile 20 dakika arası sıkma işlemine hazır hale gelir daha sonra parmagınıza pecete koyarak sıkma işlemine baslayabilirsiniiz sikma islemi bittikten sonra cıldı dezenfekte amaclı tonik kullanabilirsiniz işlem sona erdikten sonrada evde kolayca hazırlaya bileceğiniz un bal ve kıl 3 lusunden bi maske oluşturabılırsınız eğer kıl yoksa domates rendeleyebilirsiniz ve çılt yağlı ise lımonda sıkılabileceğini duymustum uzerine krem ve işlem son bulur, sıhhatler olsun arkadaşlar bu işlemi ayda yada 45 günde bi uygulaya bilirsiniz, HAYIRLI AKŞAMLAR.

 9. sibel05 Oca - 06:26

  arkadaşlar ben lise 1 öğrencisiyim sivilce ve leke sorunum var acaba önereceğiniz etkili bişey varmı yardımcı olursanız sevinirim

 10. güllü10 Oca - 07:00

  benim sivilce ve sivilce izleriyle başım dertte, bunun için bir maske biliyorum, yarım limon suyu biraz un ve birazda zeytin yağı bunları karıştırıp krem kıvamına getiriyoruz, yüzümüze yetecek kadar hazırlıyoruz, özellikle gece yüzümüze uyguluyoruz, 20 dk bekletiyoruz.. haftada bir uyguluyoruz çok iyi geliyormuş, bende daha yeni denedim henüz etkinliğini bilemiyorum inşalllah faydası olur, sizlerde deneyin belki faydası olur.

 11. eMrE11 Oca - 03:12

  sibelcim bende lise 2 ye gidiyorum, bende de tek tük var. sen hangi yolları denedin ve bu yollar sana yardımcı olmamıs, sana yardımcı olabilirim gercekten sen denedigin formülleri yaz görüşürüs bb..

 12. kemal17 Oca - 19:18

  sivilce çıktı ama izi geçmiyor morarmaya başlıyor cevaplarınızı bekliyorum ne gibi tedavileri var söyleyin:(

 13. sarışın çocuk18 Oca - 09:02

  arkadaşlar bende sivilce problemi çekiyom. sivilcelerin kurumasını diş macunu sağlıyor.
  akşamları genellikle yüzüme diş macunu sürerim. bende işe yaradı, denemenizi tavsiye ederim.biraz yakıyo ama kurutuyor ve bi kaç günde hiç bişi kalmıyo.

 14. özlem20 Oca - 01:57

  sivilceden kurtulmanın en etkin yolu cildi temiz ve kuru tutmaktır, bende sivilce sorunu yaşıyordum ama bal tedavisi ile kesin sonuca ulaştım.

 15. tuğba22 Oca - 08:18

  selam arkadaşlar, benimde yüzümde fazla olmasada sivilce izleri vardı şimdi yüzümde tek bir sivilce izi kalmadı, bunun için yapmanız gereken tekşey yüzünüze bir havlu örtüp yüzünüzü sıcak suyun buharına 10 dak tutun, bu işlemi 1hafta boyunca yapın, işe yarıyor deneyin ve görün.

 16. yaren25 Oca - 20:03

  arkadaşlar benmde yüzümde sivilceler bayaği çoktu ta kii şu formülü duyana dek… yapmanız gereken bir tane turpu rendeleyip yarım kilo elma sirkesi ile kariştirmak.. ve bu karişimi 10 gün boyunca geceleri uygulamak.. inanılmaz oluyor..

 17. gökçem27 Oca - 03:35

  arkadaslar bendede sıvılce vardı hemde bayağı coktu sımdı dumduz oldu ustelık ızde kalmadı.ben moos kükürtlü sabunla sabah aksam yıkadım ve haftada 1 defa kıl maskesı.2 haftada bır kezde bal surdum.sımdı cıldım duzeldı hemde cok.sımdıde dıadermıne serısnı kullanıoum.

 18. melike27 Oca - 08:22

  Yorumları okuyunca ben de bu konuda birşeyler yazmak istedim. Limon asit içerdiğinden kuru bir cilde sahipseniz bunu sakın denmeyin yağlı ciltlere iyi gelebilir belki. Ayrıca şuna çok dikkatinizi çekmek isterim ki: Piyasada satılan yüz temizleme jelleri, tonikleri gibi ürünleri kullanmayın. İçerisinde onlarca kimyasal var. Gerçek şu ki yediğiniz her bir elma,havuç bunlardan faydalıdır. Öncelikle cilt tipinizi analiz ettirin. Cildinizi yaz boz tahtasına döndermeyin. Her duyduğunuz maskeyi(kil,soda,yoğurt-karbonat,bal… gibi) yüzünüze uygulamayın.

 19. senem31 Oca - 05:04

  arkadaşlar hepiniz bi yöntemden bahsetmişşsiniz, tamamen kafam karıştı ne yapcagımı bilemedim. benimde çok sivilcem yok ama bebeksi bir ten istiyorum, cildimin tertemiz ve gözeneklerı belırgın belırgın delıklı delıklı durmasını istemiyorum, siyah noktalar temizlendikten sonra nokta nokta delikler kalıyo. buna bi care arıyorum şimdiden teşkrlr:)

 20. ece03 Şub - 20:38

  arkadaşlar yazdıklarınızın hepsini okudum. bi arkadaşımızın dediği gibi bütün önünüze gelen herşeyi yüzünüze sürmeyin ve en önemlisi sıkmayın. ben sıktım ve şimdi yüzümde yaralar var ve sıktıkça çoğalıyor. sıkmayın sonradan çok pişman olursunuz, o kadar da çok maske istiyorsanız limonla maydanozu karıştırın ve krem haline getirin, yüzünüze sürün. herkese sivilceleriyle kolay gelsin.

 21. dilara03 Şub - 23:05

  slm, herkes ayrı bişey söylemiş. sivilce bende de var ve uzun zamandır bu problemi yaşıyorum.. anlatılanlar içinde en etkilisi buhar tedavisi, tavsiye ederim…

 22. MeHmeTcAN06 Şub - 00:39

  slm arkadaslar. burda o kadar sey yazılmıs bende bısı ekleyeyım. 15 yasımdan sonra sıvilce cıkmaya basladı, baya cıkmıstı bı ara, hep kanıyodu falan. doktara gıttım 2 uc tane krem verdi bana gonderdı. 2 hafta falan kullandım işe yaramadı.

  bıgun babam eczaneden kukurtlu sabun almıs geldı eve. bu sabunlaa sabah aksam 2 defa yıka dedı. bende yıkadım. suan kullandıktan sonra 4 ay gectı, yuzumde sıvılcee kalmadı ve hıc ızde kalmadı.

  benım tavsıyem hemen eczaneye gıdıp kukurtlu sabun almanız, pahalıda değıl, sadece 5 tl. cok ıse yarıyor. bosuna doktara gıdıp ılaclarla kremlerle falan zaman kaybetmeyın. bu dedıgım kukurtlu sabun sıvılcelerı kurutuyor. gunde 2 defa yıkıcaksınız. tabı cıldınız 2 defa yıkayınca cok kurutuyorsa bole yuzunuzde kuruma hıssı hısedıosanız aksam yatarken yıkayın sadece.

  bısey daha dıyım, eger sabun kullanmak ıstemıorsanız tonık kullanın, bu tonıkte pıyasada satılan tonıkler deıl gıdın bı gülsuyu alın bildigimiz gülsuyu kullanın. yapmanız gereken pamuga gulsuyunu sıkıyoruz ve bunu yuzumuze dıstan ıce dogru temızlıyoruz. en az 1 hafta ıcınde yuzunuzdekı sıvılcelerın degıstını goreceksınız. bu gülsuyunu yatmadan once gunde 1 kere kullanıoruz. bıldıgımız tonık gıbı yanı. ben bunları yaparak gecırdım sıvılcelerımı, deneyın yuzunuzdekı degısmeyı sızde goreceksınız.

 23. seda09 Şub - 04:01

  mehmetcan çok teşekkürler, denicem.. benim sadece anlımda var ama sürekli var aynı yerde denicem çok ama çoook saol :)

 24. selin18 Şub - 23:50

  elme sirkesi gerçekten iyi geliyo gece yatmadan biraz suyla elma sirkesini karıştırın cildinize sürün

 25. ecz23 Şub - 00:26

  arkadaşlar bir ecz. olarak duyduğunuz her maske, tonik, sabun kullanmayın derim. önce bazı eczanelerde veya cilt bakım merkezlerindeki cilt uzmanlarına cildinizin testini yaptırın ve sadece maddi durumunuzu da bildirerek onlardan tavsiyeler alın. sizleri doğal tedavilere yönlendirmelerini isteyin. doktor veya ilaç gerekiyorsa cildiye uzmanlarına durumu anlatın. fazla ilgilenmeyebiliyorlar o yüzden sağlam bir cilt uzmanından ekstra tavsiye alın.

  en önemlisi iyi bir tonik sonrasın da arada bir maske vede tavsiyeye göre cildinize uygun bir krem arkadaşlar.

  ama dengeli ve sağlıklı beslenmedikten sonra bunlar bir işe yaramaz… vitamin ve mineral alımına (en önemlisi) dikkat edin…
  hepinize acil şifalar….

 26. sevinç25 Şub - 03:07

  sayın eczacı size katılıyorum.bende eczane kalfasıyım aynı şekilde düşünüyorum

 27. şeyda25 Şub - 04:33

  imex diye bi krem var 2 günde kurutuyo

 28. CANSU27 Şub - 02:36

  elma sirkesi, gül suyu işe yaramıyor, kivi sadece yüzde sizvilce çıkmasını önlüyor geçirmiyor. bende çıkan sivilce olursa onları patlatıorum ama hiç bir iz yok..

 29. hülya28 Şub - 00:08

  reklam yapmayın kardesım ya hem bellı olmaz o imex kremı senın cıldfıne ii gelebılır ama başkalarına ii gelmeyebılır lutfen krem lerle ılgılı olur olmadık reklam yapmayın

 30. ceyda28 Şub - 02:27

  özlem die arkadaşamız bal tedavisi kesin sonuç demişti o konuyu biraz daha açarmısın ne gibi şeyler uyguladun cvp verirsen eğer çok sevinirm :)

 31. barbi28 Şub - 21:26

  arkadaşlaR size SUNA DUMAN KAYA nın 1 sivilce maske tarfini vericem.
  Bebek pudrası, antibiyotik tozu, limon suyu ve çok az miktarda alkolü karıştırın krem haline getirin 1 saat kadar yüzde kalsın, sonra ılık su ile çıkarın ve daha sonra soğuk su ile yıkayın, ardından kızıl kantaron otu yağı sürüp yatın. bunu haftada 2 veye 3 kez yapın kolay gelsin herkeze geçmiş olsun.

 32. gamze02 Mar - 03:57

  benim yüzümde çok sivilceli annem ergenlik döneminde olur diyor ama ben yinede sinir oluyorumm.internetten maskelere baktım ama işe yaramadı mehmetcanın dediği sabunu deni cem ama işe yaramazsa çok bozulurum sagol mehmetcan sivilcelerimden kurtulursam sen harbi adammışsın demek bende size bir maske önericem soda ile her akşam yüzünüzü temizleyin arkadaşım önerdi işe yaradı ama annem kızdı yapma öyle maskeler diye benim sinirimi bozdu bide siz deneyinnn belki sizde işe yarar ………..bana da bir maske tarifi yollayın..

 33. BeTüL03 Mar - 03:12

  Ben !14 yaşındayım ben de pek fazla sivilce çıkmıyor fakat çıktığı zamanda ben teramicin sürüyorum gece sürüyorum ve yatıyorum bu bende işe yarıyo fakat herkesde aynı sonuç ortaya çıkmayabilir Denemeyin İlk önce bi uzmana başvurun sonra deneyin aksi taktirde bu ters tepkide uyandırabilir yani sivilceleriniz çoğalabilir =(

 34. simge03 Mar - 04:23

  arkadaşlar sivilcelerimiz olduğuna şükretmeliyiz bize gelene kadar ne dertler var keşke herkesin derdi bir tek sivilce olsa…
  bende bildiğim bir kaç maskeyi sizlerle paylaşayım dedim..
  1)sivilceleriniz ve yağlı bir cildiniz varsa kükürtlü sabun ile sabah akşam yüzünüzü ılık suyla yıkayın. cildiniz yağlı değilse kurutabilir cildinize uygun nemlendirici kullanın…
  2)haftada 2kez 1yemek kaşığı un, bir yemek kaşığı yuğurt, bir tatlı kaşığı sirke, bir yemek kaşığı limonu karıştırın cildinize uygulayın 15 dk beklettikten sonra ılık suyla yıkayın…
  3)sivilceler sonucu oluşan lekeleriniz varsa haftada 1 kez yüze bir havlu örtün 10dk kaynamakta olan suyun buharına tutun…
  umarım faydalarını görürsünüz….

 35. sena04 Mar - 02:36

  ben kükürt sabununun iyi geleceğini duydum ve kullanmaya basladım ben etkisini görmedim ama baska arkadasm kullandı etkisini görmüş herhalde cilde göre degişiyo

 36. fatma06 Mar - 23:10

  elma sirkesi sivilceye çok iyi gelio. Ayrıca da her sabah yuzunuzu sabunla yıkayın.

 37. emel28 Mar - 20:12

  edd mehmetcn arkadaşıma katılıyorum onu bnde kullandım kükürtlü moods die bişi bnde 5ytl ye satın aldım denemenizi tavsiye ederimm

 38. irem29 Mar - 15:36

  arkadaşlar her birinizin yorumunu okudum ama tavsiye ettiklerinizin kendinize iyi geldiğinden bahsediyorsnz unuttunuz birşey var oda cilt tipinizin ne tür olduğunu yazmıyorsunuz………

 39. BURCU31 Mar - 19:08

  pahalı ilaçlara yada o kadar maskeye hiç gerek yok gül suyuyla sabah akşam silin acayip derecede faydasını gördük ben ve diğer arkadaşlarım… by

 40. pelin01 Nis - 17:28

  mrb…sivilce ve siyah noktalar için kükürtlü sabun çok iyi geliyor.cildiniz yağlı,parlaksa matlaştırıp siyah noktaları yok edip sivilce oluşumunu engelleyip yüzü pürüzsüzleştiyor.

 41. SAMET05 Nis - 16:00

  verdiğiniz bilgiler için site sahiplerine ve arkadaşlara teşekkür ediyorum….

 42. tuba15 Nis - 23:00

  ya sivilce ve siyah noktaardan nefret ediyorum bıktım artık bunlara kesin çözüm yok kim ne derse desin bütün herşeyi yaptım lazer dışında ama fayda olmadı zaten arkadaş oldum artık onlarla yapcak bişi olmadığı için:((((

 43. hülya21 Nis - 02:28

  ergenlık sıvılcelerı için gülsuyu, pudra, limonsuyu, 2adet aspirin, havanda dövülmüş bepantene krem, 1adet supradyn şekerli kısmı çıkarılmış. hepsı karıştırılır krem halıne getirilir her akşam problemlı bölgelere uygulanır.

 44. büşra04 May - 21:47

  slm, ben 16 yaşındayım. yüzümde çok sayılmaz ama yine sivilce var, daha çok anlımda oluyordu, size dove nin salatalık özlü sabununu öneriyorum inanlılmaz sonuç gösteriyor..
  2. olarak her akşam yatmadan önce yüzünüze limon sıkın o da çok faydalı.

 45. leyla06 May - 01:10

  iyi aksamlar herkese. ilk olarak gercekten cok tesekkur ederim bilgilerinizi paylasdiginiz icin, gercekten buyuk bir is bu. benimde bildigim maske var sizlerle paylasmak istiyorum..
  1- bardagin icinde birer kasik bal, limon suyu, sut karistir. 10 gunde 1 kez yapilir.
  2- kirmizi turpu yika rendele, 2 bardak elma sirkesiyle karistir, 5 saat bekle, sonra turpu suzerek kalan sirkeyi buzdolabina koy her gun silin. insallah hepimizin ki gecer:) iyi geceler herkese.

 46. yağmur07 May - 11:41

  gerçekten çok güzel bir site, çok doğru şeyler anlatmışlar, ben hepsini denedim çok güzel sonuçlar aldım, çok çok teşekür ederim..

 47. zerrin08 May - 02:43

  Arkadaşlar 10 Adımda Sivilcelere SON!!

  Ben, 15 yaşımdan beri sivilce ile cildimle uğraşıyorum ve bu konuda uzmanlaştım diyebilirim :) Şu an 25 yaşındayım ve sivilcelerden artık kurtuldum ve size tavsiye etmek istiyorum, benim cildim için uyguladıklarım başta çok zor gelebilir ama zamanla insan alışıyor. Tüm adımlara uyarsanız, ki bir tanesini bile atlarsanız tüm zahmetleriniz boşa gider, cildiniz sağlığına kavuşur. E güzellik de biraz sabır işi :)

  1- Cips ve ayçekirdeğinden uzak durun, onun dışında herşeyi yiyebilirsiniz. En büyük düşmanınız bu ikisi, yediğiniz anda ertesi gün sivilce ile karşılaşırsınız. Onun dışında çikolata falan yiyebilirsiniz, hiç bir zararı yok.
  2- Bol bol normal yoğurt ve probiyotik yoğurt yiyin, fındık, ceviz cilde çok iyi gelir. Soğan suyu için. Bir elma dilimi soğanı bir bardağa koyun ve kaynar su döküp soğumasını bekleyin, sonra süzüp için. Bol Bol su için!
  3- Yüzünüze dokunmayın, aynaya sık sık bakmayın, sivilceleri sıkmayın! Bu çok önemli, eğer sizde de benim gibi ders çalışırken yüzünüzle oynama alışkanlığı varsa, ders çalışırken maske sürün, yüzünüze dokunmanızı engeller :)
  4- Sabah ve Akşam mutlaka özel bir sabunla veya yüz temizleme jeliyle yıkayın. (Seba-Med veya L’oreal Pure Zone en iyilerinden) Makyajla asla uyumayın!
  5- Yıkadıktan sonra mutlaka “Bepanthene Krem” sürün.
  6- Çok fazla ve pahalı ürünler kullanmak cildi yıpratıyor, çok fazla ürünle uğraşmayın, temizleme jeli ve bepanthen yeterli.
  7- Her akşam mutlaka bal-tarçın maskesi yapın. 1′e 1 bal ve tarçını ( yani aynı ölçüde ikisinden de) güzelce karıştırın, biraz gül suyu ekleyin ve karıştırıp yüzünüze sürün. Yüzünüzde tutabildiğiniz kadar tutun ve yıkarken masaj yaparak yıkayın. Maskeyi yapmadan önce yüzünüzü güzelce temizlemeyi ihmal etmeyin ve maskeyi yıkadıktan sonra bepanthen sürün. Bal-Tarçın maskesi yaraları iyileştirir ve cildi aydınlatır. Hatta mümkünse gece yatarken de sivilce üzerine sürün, yastığa bulaşmasın diye yara bandı ile kapatın.
  8- Gece yatarken mutlaka kil maskesi sürün. Kil maskeleri lokman hekimlerde satılıyor. Toz kil de alıp, suyla karıştırarak yüzünüze sürebilirsiniz. Yatağa bulaşmasın diye bi örtü serebilirsiniz yastığınıza, biraz zahmetli ama inanın değecek!
  9- 2 günde bir mutlaka hatta eğer mümkünse her akşam yatmadan önce banyo yapın. Saçların yağlanması da cildi bozar, saçlarınız kirlenmemeli, kirlendiyse yüzünüze değmemeli!
  10- Evden dışarı çıkmadan önce, sivilceleri iyileştirici etkisi olan bir kapatıcı veya çok kaliteli bir fondöten kullanabilirsiniz. Cildinize ucuz bir makyaj malzemesi sürmeyin yoksa bütün uğraşlarınız boşa gider, hiç birşey sürmeyin daha iyi. Ama günümüzde büyük şehirlerde hava o kadar kirli ki cildin toz ve kir altında kalmasındansa, iyi bir fondöten cildi koruyor. Bunun için tavsiye edebileceğin ürünler Clarins ve Yves Rocher. Clarins in yağsız fondöteni çok kaliteli ve cilde zarar vermiyor. Yves Rocher ın ürünleri uygun fiyatlı ve bitkisel. Eve gelirgelmez de cildinizi makyajdan arındırın, evde olduğunuz sürece maske sürebilirsiniz.

  Bu yazdıklarımın hepsini uygulayın, 1 ay sonra iyileşme görüceksiniz :) 1 ay dedim çünkü ciltteki dokunun toparlanma süresi ortalama 21 gün. O yüzden en az 1 ay aksatmamak gerekir.

  Ciltteki yoğun sivilcelenme geçtikten sonra her gece maske yapmak zorunda değilsiniz ama diğer adımları alışkanlık haline getirip, diş fırçalamak gibi düzenli uygulamak gerekli.

  Herkese güzel günler :)

 48. Serçe13 May - 22:51

  Arkadaşlar benim de bildiğim bi aç şey var sizinle paylaşmak istiyorum.
  Bir soğanın kabuklarını soyduktan sonra bıçak değdirmeden (el yardımıyla kırarak) parçalayın.Sonra bunu geceden bir bardak ılık suyun içine koyup sabaha kadar bekletin.Kalkınca soğanları sudan çıkarıp aç karnına bu soğan suyunu için.Ben denedim faydasını görmeye başlamıştım ama soğanın kokusuna dayanamadığım için bu tedaviyi yarıda bıraktım.Başka bir yöntem de;bir elmayı bir kaç parçaya ayırıp bir bardak suyla kaynatıp her gece yüzünüze bir pamuk yardımıyla sürün.Yüzünüzün arındığını ve gerildiğini hissedeceksiniz.Sabah da ılık suyla temizleyin.Benim cildim çok yağlı olduğu için bu tedavi fazla işe yaramadı,ama normal ciltlerde faydalı oluyor arkadaşımdan biliyorum.Şimdi ise her akşam bir soğanı kesip içinin sadece bir kaç parçasını yüzüme sürüyorum ve sabah da ılık su ve sabunla temizliyorum.Bunun faydasını görmeye başladım,umarım sizin de işinize yarar..

 49. begümmmmmm16 Haz - 15:31

  neden herkes kesin bişey söylemio …..
  ben bi tv de duydum.. yoğurtun içine kabartma tozu karıp krem kıvamına gelene kadar karıştırılcak(su ilave edilerek) daha sonra yüze sürülecek 10-15 dk durucak ve sonra yıkanacak..
  [BUNU BİR UZMAN ÖNERMİŞTİ]:)

 50. Dr. Nebahat Suna02 Tem - 02:40

  arkadaşlar bir arkadaşımın kızı sayesinde bu siteye baktım tüm iletileri okudum ama kesinlikle cilt tipinizi bilmeden tedaviye başlamıyorsunuz.hiç birini önermiyor ve onaylamıyorum.İYİ bir doktora başvurup cildinizin tipine göre tedavi yöntemlerini denemenizi öneriyoorum.sağlıcakla kalın..

 51. aslı04 Tem - 19:02

  arkadaşlar sivilce hepimizin baş belası, ama şunuda kabul edelim ki maskeler çok iyi geliyor. maskelerin yetersiz olduğu yerlerde de doktora başvurulmalıdır diye düşünüyorum.. bu siteyi de çok beğendim kendi adıma, hepinize yorumlarından ötürü teşekkür ediyorum, sağlıcakla kalın.

 52. merve10 Tem - 11:51

  arkadaşlar ben de sizin yorumlarınızı okudum, doktorumuzun dediği gibi hepimizin cilt tipi farklı, yan etki falan olur boşverin.. ergenlikte olur böyle şeyler, büyüklerinizde hiç sivilce görüyor musunuz?

 53. ışıl14 Tem - 13:13

  arkadaşlar arapkızı diye bir krem var yan etkisi yokmuş.ben kullanıyorum ama düzenli olmadığından heralde pek etkisi olmuyor.kardeşime acayip iyi geldi.beyazlamak isteyenler için tavsiye ederim. ben fondoten gibi kullanıyorum. sürdünüz anda cildinizdeki değişikliği herkes farkediyo.yanlız nette pahalı dışarda 3-5 tl bişi.

 54. meliserap24 Tem - 17:58

  benimde sivilce ve siyah nokta problemim vardı. birgün reklamlarda bir marka gördüm merak ettim bir ilaçtan bahsediyordu. garnier 3 ü bir arada hem maske olarak hemde temizleme jeli olarak hemde pilink olarak kulanılıyor.. ilk günden etkisini gösterdi ben çok memnun kaldım, sizlere de öneririm. fiyatıda ucuz 10 tl eczanelerde ve kozmetiklerde bulunuyor tüm cilt tiplerine göre..

 55. dilek27 Tem - 10:27

  benim cildim yağlı ve denediğim bi kaç yöntemi sizlerle paylaşmak isterim.
  2 yemek kaşığı kil (aktardan-yeşil renkli)
  2 yemek kaşığı su(içme suyu), dilerseniz içine yine aktarlarda bulabileceğiniz deniz yosunu(toz halinde) katarsanız daha faydalı olur
  bunları karıştırıp ince tabaka halinde yüzünüze sürün. 20 dk bekletin, bu süre içince konuşmayın maskede çatlamalar olmasın. daha sonra ılık suyla yıkayın ve yüzünüzü pamukla kurulayın, ardından kayısı çekirdeği yağı sürebilirsiniz, sivilceleri yok etme özelliği var.

  bu maskeyi haftada 2 kez uygulayın. cildin yağ seviyesini kontrol ediyor.biliyorsunuz ki deri altındaki yağlanmalar sivilcelere sebep olur, eğer yağ seviyesi dengelenirse sivilce oluşumu engellenir.

  kuru cilde sahipseniz haftada 1 kez uygulayın ve uygulamadan sonra nemlendirici krem kullanın.

 56. nina04 Ağu - 17:14

  Arkadaşlar tüm yorumları ve tavsiyeleri okudum.Yazılanlar doğru ve yararlı şeyler ama,yapılması önerilen herşeyin her cilt tipine uygun olduğunu söyleyemeyiz.En iyisi uzman hekime gidip onların önerdiği yöntemi uygulamak gerekir.Burda yazılanların çoğu normal clt tipine uygun şeyler.Ama yinede burda yazılan herşeyi yaparsak sivilcelerden kurtuluruz demek yanlış olur.Benim bi tavsiyem her zaman yüzünüz temiz olsun.Kendinize ait bi sabunla sabah akşam cildinizi temizleyin hem böylece yüzünüz temiz kalırken aynı zamanda sivilcelerin oluşumuna yol açan bakterilerin de temizlenmesini sağlarsınız,sakın sivilcelerinizi sıkmayın,yüzünüzde iz bırakır bunca yaptığınız çaba boşa gider.Kendinize iyi bakın,inşallah hepiniz en kısa zamanda sivilcelerinizden kurtulursunuz.

 57. layla06 Eyl - 15:03

  ya bende bi sivilce çıktı sonra o beyaz bir renk aldı bu neden? bide nasıl geçer bilgisi olan söylerse çok sevinirim.

 58. sellin21 Eyl - 09:25

  ben de aynı sorunla birebirim ama domatesi rendeleyip yüzüme sürdüm 1 saat beklettikten sonra ılık suyla yıkadım 2 hafta sabah akşam yaptım şu anda sivilceden eser kalmadı ama hala devam ettiriyorum fakat sıklığını azalttım mesela 2 günde bir yapıyorum artık denemenizi tavsiye ederim

 59. elif22 Eyl - 15:30

  YORUMUM UZUN AMA BİR OKUYUN FAYDASINI GÖRECEKSİNİZ!!!

  Arkadaşlar ben çoğunuzun yorumunu okudum ve yazdığınız birçok yöntemi de önceden denemiştim.Ama hiçbirinden sonuç alamamıştım.Yaklaşık 2-3 hafta önce radyoda duyduğum ama saçma bulduğum bir yöntem aklıma geldi.Bunu sizinle paylaşmak istedim ama kendim denemeden yazmak da istemedim.Bu karışımı birkaç gün boyunca uyguladım ve faydasını gördüm.

  Bir yemek kaşığı zeytinyağını ve bir yemek kaşığı tuzu karıştırın.Bu karışımı her gün sivilcelerinize sürün.Yaklaşık 2 haftada kesin çözüme ulaşırsınız.Karışımdaki zeytinyağı bir yandan cildi beslerken tuz da sivilceye neden olan mikropları öldürmeye yardımcı olur.

  Eğer ben 2 hafta bekleyemem diyorsanız bu karışımı yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü bir pamuk yardımıyla sirkeli su ile silmenizi öneririm.Okuduğunuz için teşekkürler.Karışımlarda kimyasal bir madde olmadığı için denerseniz cildiniz zarar görmez ama sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz…

 60. ebru22 Eyl - 15:50

  Bim marketlerinde satılan Akiksir diye bir doğal sabun var.Fiyatı da 2 liradan az.İçinde bir çok bitki özü var.Ben onu kullanmaya başladım ve daha birkaç kullanımda etkisini gösterdi.Zaten akne ve sivilcelere iyi geldiği de yazıyor üstünde.Ama çok sert bir sabun olduğu için cildin yağını temizliyor.Bu yüzden kuru ciltlerde kullanırken cildinizi sık sık nemlendireniz gerekebilir.İnşallah siz de faydasını görürsünüz.

 61. Emirhan27 Eyl - 10:25

  Arkadaşlar hiç takmayın ben 16 yaşındayım bu sivilce illedi beni lisenin başında yakaladı ve hala bırakmadı şimdi lise2yim ama size çok işe yarayabilecek şeyler önerebilirim.Yüzünüzün ilk doğdunuz gibi bebeksi olmasını istiyorsanız hemen bir bay yada bayan kuoförüne gidip yosun etkili kremleri satın alıyorsunuz bunun arkasında kullanım şekli yazıo çok ucuz ve etkili 1 ay içinde kesin çözüm ben uraşamam diyorsanızda haftada bi kere kuoförünüze giderek kremi uygulatın 5 tlye yapıoyolar ve çok etkili Deneyin..!

 62. berna01 Eki - 17:05

  arkadaşlar sivilceleriniz için 1yemek kaşığı sirke 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı unu karıştırıp sürün gerçekten işe yarıyo bunu yaptıktan sonra buz maskesi (nemlendiriciyi kalın bir tabaka halinda yüzünüze sürün ve bir buz parçasını yüzünüzde gezdirin ve yüzünüzü temizleyin ) yaparsanız daha çok geçiriyo ve tüzünüz daha canlı görünüyo.

 63. gamze02 Eki - 17:02

  yaa lütfen şuraya duyduğunuz değil, sadece denemiş olduğunuz ve işe yaramış maske tariflerini yazarmısınız, öyle daha güzel olacak bu site..

 64. nalin03 Eki - 14:48

  benim dayımın oğlu doktor a gittti eskiden onunla hep dalga geçerdikk çünkü yüzü kırmızı ve kocaman sivilcelerden görülmüyodu mayın tarlası gibi derdik o da çok üzülürdü bu duruma ve doktora gitti 6 aylık bir tedavi sürecinden sonra yüzü o kadar prüzsüzleştiki hepimiz şaşkınlık içersisindeydik ama leke bile yok inanılmaz bir etki oldu ama şimdi o bizimle dalga geçiyo malesefffffffff.

 65. sevgimeryem03 Eki - 16:49

  arkadaşlar ben 26 yaşındayım bende 10 yıldır sivilce problemi yaşıyorum.hatta okadar cok cıkıyordu ki kafaya yıyodum,bazen sinirimde ağladığımı bile biliyorum.yağlı bir cılde sahibim hem sivice hemde siyah nokta vardı.o dediğiniz herşeyi yaptım geçmedi.aklınıza gelecek bütün markaları denedim(onlara verdiğim paralara acıyorum şimdi) geçmedi (bu sivilcelere uyguladığım yontemlerden kitap bile yazarım).beş altı tane doktor değiştirdim.verdikleri hiç bir ilaç fayda etmedi, hata bitanesinden alerji oldum yüzüm boynum sanki yanmış gibi iz kalmıştı. bana da denen senin vicudun bunu yapıyo bunun tedavisi yok. onu yeme bunu yeme, makyaj yapma….sonra biri bana bi ilaç adı verdi roaccu…. belki duymuşsunuzdur.harika birşey ama biraz tehlikeli. doktorunuza danışın öyle kullanın.yan ettkisi fazla olduğu için zaten recetesiz satılmıyor. 8 ay düzenli olarak doktorun önerdiği gibi kullanılması gerekiyor hiç bırakmadan sekiz ay boyunca. ben kullanmaya başladıktan bıkac gunsonra sivilce cıkmamaya başladı bide ben sıkıyodum yara oluyordu.15-20 gunekadar yaralar geçti. bı ay sonra yüzümde ne sivilce ne lekeleri ne izleri nede siyah noktar kalmıştı.yani mucize gibiydi. bendeki yan etkisi cildimde çok fazla kuruluk oluyordu bu yuzdende kaşınıyordum.sonra doktorum bi nemlendirici losyon verdi kaşıntı da kesildi.arkadaşımda kullandı ondaki yan etkiside uyku yapıyodu. ilacı sadece akşamları kullanabıldi.hamileler yada çocuk sahibi olmak isteyenler kesinlikle kulanmasın.bebekte sakatlıklara neden oluyormuş. bende çocuk istiyorum o yüzden tedaviyi bırakmak zorunda kaldım 3 aydır kullanmıyorum. zeten ilaç vicuttan 1 ay da anca atılıyor. ama kullanmadığım halde işimdi eskisi kadar cok cıkmıyor. adet döneminde bi kaçtane cıkıyor. arkadaşım tedavisini tamamladı ve onunkiler tamamen yok oldu.
  AMA DEDİĞİM GİBİ KESİNLİKLE DOKTOR TAVSİYESİYLE KULLANILMASI GEREKİYOR. ÇÜNKÜ DOKTORUM BANA TEST YAPIP ONDAN SONRA TEDAVİYE BAŞLAMIŞTI.

 66. yeşim. . .06 Eki - 09:00

  arkadaşlar hepinizin yorumlarını 2 saatten beri okuorum :) çok ta güsel keif aldım…. yha arkadaşlar bendede sivilce çıkıo ama arada sırada çıktığında çok sinir bozuo bence kükürtlü sabun alın gerçekten faydasını görceksiniz…ben de yapıorum ve ii gelio..mesela benim suratım çok güsel işte o svilce çıkınca herşey bozuluo gerçekten çok sinirlerim bozuluo eminim sizede öle oluodur… nese arkadaşlar bb

 67. aslı24 Eki - 21:59

  Arkadaşlar ben bu sivilcelerden çok çektim.. Gitmediğim doktor kalmadı.. İzmirin en güzel ”Ben yüzde sivilce bırakmam” diyen dermatologlarına gittim yaklaşık 2 bin lira harcadım ilaç tedavi derken.. Bu arada miğdem deliniyodu kullandığım sivilce ilaçları yüzünden. Ama nafile arkadaşlar tam ben azaldı derken 5 gn sonra daha çok çıkıyor.. En sonunda abim dayanamadı kükürtlü sabun aldı sabah akşam onu kullandım bide tiretin die bi krem var onu da gece yatmadan önce sürdüm sabah kükürtlü sabunla yıkadım şimdi çok memnunun.. gene doktara gidin mutlaka gidin..

 68. """Ayşegül"""05 Kas - 18:57

  Bakın arkadaşlar; Benim yüzümde çok fazla sivlce çıkmıyo ama bazen 2-3 tane büük çıkıo ..Ben bunun için kükürtli sabun kullanıyorım ve işe yaradını gördüm..Tavsiye edrm…Ayrıca cildinize sakın dişmacunu kullanmyın çünkü yüzünüzü aşırı derecede tahriş ediyor..İnanmıyosanız deneyin ama çook üzlürsünüz sonra ben gibi ;(

 69. memet12 Kas - 21:49

  iyi akşamlar bendede sivilce sorunu var 28 yaşında erkeğim.sivilce yüzünden üniversiteyi bıraktım çok ilaç kullandım genellikle antibiyotik.1senedir falan hiç ilaç kullanmıyorum yine çıkıyor sivilce şimdide izler kaldı ve cildim 2hafta güzel 2hafta kuruyo böyle dudaklarım falan kuruyor anlamadım..acaba kullandığım antibiyotiklerin etkisinden dolayımı kuruyo cildim ama nerdeyse 1.5sene geçti bırakalı ilacı…allah kimseye böyle dert vermesin birisiyle konuştuğun zaman direk baktığı yer yüzünüz..ayrıca bunu yazmaktan utanıyorum ama eskiden çıktığım kız arkadaşım bi kere fondoten sürelim dedi yüzüne ve sürdüm şimdide alıştım sürdümmü cildim çok güzel oluyor ve kız gibi fondoten sürüp çıkıyorum evden her sabah …delikanlıydık ne hale geldikkk:(((allah beni galiba büyük bi sınava sokmuş deniyor sabrımımı ölçüyor anlamadım..

  şunlarıda yazıyım normalde çok yakışıklı birisiyim ama değişken bir yüzüm var yani dediğim gibi 2 hafta kızlar peşimde 2 hafta kimse yok peşimde ..tabi peşimde olduğu zamanlardada bişe yapamıyorum çünkü fondoten sürdüğümü anlamasınlar diye yanlarına fazla yaklaşamıyorum, hep uzaktan bakışıyoruz. bazen teklif etmeye gelen bile oluyor inanmayacaksınız ama kaçıyorum..genç olup böyle ilgide görüp bi kıza yaklaşamamak ne kadar kötü bilseniz….o kadar insan ölüyor bilmiyorum ben neden yaşıyorum :(

 70. onur şahin15 Kas - 22:38

  arkadaşlar, ben 1 tatlı kaşığı bal , 1 tatlı kaşığı yumurta akı ,1 tatlı kaşığı tuz .. bunları iyicene karıştırdım bir gün boyunca açıkta dinlendirdim .. daha sonra bu karışımı yüzüme maske olarak normal sürdüm. kuruduktan sonra ılık suyla yıkadım. tabi bu maskeyi yapmadan önce cezvede su kaynattım ve buharına yüzümü tuttum nemlendirmesi için .. sonrada maskeyi uyguladım .. KesiN ÇöZüm..!

 71. duygu16 Kas - 16:19

  slm arkadaşlar size de sivilceler için öneride bulunayım gercekten cok ii gelio. eşit miktarlarda biraz kolonyo ve bebek pudrasını bir kapta krem haline gelene kadar karıstırıp yuzunuze sürün kuruduktan sonra ılık suyla yıkayın mükemmel bi cilde kavusun ben yaptım süperr oldu

 72. sera02 Ara - 18:02

  bıktım artık bu sivilcelerden 1 aydır peşimi bırakmadı 1 ay önce ne mükemmel bi cildim vardı ama artık aynaya bakasım gelmiyor..kimi gördüysem noldu cildine diyor..ilk başlarda burda yazılan herşeyi denedim ama hiçbiri bir işe yaramadı..1 hafta önce dermatolağa gittim bi sürü ilaç verdi şuanda kullanmaktayım sivilceler gitti ama iğrenç lekeleri kaldı..onlarda zamanla geçicekmiş..yani arkadaşlar size tavsiyem sakın burda duyduğunuz şeyleri yüzünüze yapmayın..yap boz tahtasına çevirmeyin..

  çünkü kimin yüz tipi nasıl bilmeden yazılıyor burdakiler..mutlaka bir dermatolağa gidin..ben denedim tecrübe konuşuyor…

 73. NeSiBe10 Ara - 20:57

  ya arkadaşlar yukarda birisi bal tedavisinden bahsetmiş.ben başka bi sitede 3 kaşık bala 1 kaşık tarçın diye okudum ama doğru mu bilemiyorum.deneyen biri varsa geri dönebilir mi acaba?!. 18 yaşındayım ve bugüne kadar baby face (!) iken bugün lanet öss yüzünden bayblikten eser kalmadı :) ama o bal tedavisi akla yatkın gibi.kullanan biri geri dönsün lütfen!!.
  bu arada memet bu kadar stres yapma yahu:) peşinden koşan kızlar tipin için koşuyolarsa zaten koyver gitsin :P

 74. NeSiBe10 Ara - 21:44

  ya millet şimdi biri geri döner dönmez ben bekleyemicem doğrusu çünkü bir an önce kurtulmam lazım bu sivilcelerden!!. bakın size kısaca cildimi tarif edeyim.uyan arkadaşlar dinlesinler,ara ara rapor vericem çünkü :) şimdiiii benim cildim nasla kuru olmamakla birlikte az bişi yağlı sayılabilir.(pek de güzel bi tarif olmadı ama anladınız siz!!.:) )alnımda falan sivilce yok çok şükür ama çenem çene harici her şeye benziyo :) bugünden itibaren bal maskesini uygulicam.3 kaşık bala 1 kaşık tarçın yani.bide ayrıca yukarda bi arkadaşın tarifine uygun olarak az bişi gül suyu kattım.ilgilenen arkadaşlar olursa diye bire bir yaşayan biri olarak ara ara ne gibi değişiklikler olduğunu yazarım.bilim için can feda :P

 75. derin deniz14 Ara - 21:16

  genç kızlıgımda sıvılcem cıkmadı sımdı 30 yasındayım suratımda kocaman akneler var .dok.tarafından akne tedavısı goruyorum evım aktar gıbı bınbır çeşit sabun yaglarım var.ev maskelerıne daır wep sıtem var yuzumden maske eksık olmazdı
  anlıyorum kı baksanda bakmasanda çıkıyor bu sıvılceler.bukadar guzellıkle ugrasan bırısı olan nıye bende cıkıyor anlamıyorum.sokaktakı pıslıkın ıcındekı çıngenenın cıldı valla benden daha guzel .

 76. gamze17 Ara - 04:37

  arkadaşlar benimde sivilce problemim var.Kükürtlü sabun ve katran sabunu var bunlar sivilcelere,lavanta sabunuda izlere iyi geliyo.Günde 3 kere Yüzünüzü bu sabunlarla yıkarsanz faydasını görürsünz,benm 3 günde sivilcelerimi geçirdi…
  Ama benim bi de ayrı bi problemim var,bazı sivilcelerim içe dönük çıkıyo kimileri buna kistleşmiş sivilce diyo,Buna da sizden bi çözüm istiyorum

 77. DiLaY27 Ara - 20:45

  slm arkadaslar benim yüzümde hiç sivilce yok cıksada tek tük cıkar cıktıgı gibi portakal kabugunu rendeleyip sivilcenin üzerinde 20 dk bekletiyorum 2- 3 gün tekrarlıyorm ve sorn ortadan kalkıyo tavsiye ederim

 78. fato28 Ara - 00:32

  arkadaşlar bu sivilcelerden bende çok çektim lise sondayım hala çekiyorum gitmedigim doktor kullnmadıgım dogal ilaçlar kalmadı geçmeyince geçmio sizden ricam buraya bir sürü şey yazmışsın yanlış yazıpta insanları yanlış bilgilendirmein ayrıca tedavi sölyorsunuz cilt tipini yazmıyorsunuz onuda yazarsanız sevinirim ayrıca şu kükürtlü sabun önerisi için teşekürler deniycem…

 79. Zeynep Bozkurt04 Oca - 21:15

  Arkadaşlar hepiniz farklı tedavi çeşitleri öneriyosunuz..Benim önerim de şu..Bakın her gece yatmadan önce sadece sivilcenizin olduğu bölgece diş macunu sürün..Evet,başta biraz yakıyor ama gerçekten çok iyi sonuç alabilirsiniz..Bunun için cilt tipi önemli değil..Her ciltte işe yarıyor..Diş macunu yüzünüzde kuruduktan sonra suyla durulayın..Bunu her gün düzenli olarak uyguladığınızda sonuçtan memnun kalacağınıza eminim..Herkese kolay gelsin :)

 80. Elif05 Oca - 12:42

  Arkadaşlar bakın yüzünüze tabiki maskeler yapıp vitamin almasını sağlamalıyız ama yediklerimiz daha da etkili olduğunu unutmayın. Facefood yemeklerden kebap, cips, çerez, kızartma uzak durmak en önemli tedaviden bence karaciğer temizleyici maydonoz kırmızı pancar ve bol meyve yemek antibiyotik ilaçtan daha mantıklı bence.

 81. öslem06 Oca - 21:34

  herkesin yazdıklarını çok çok dikkatli olarak okudum bayıldım benimde azicık var problemim özellikle kil ve yüz sabununa bende katilıyorum herkesin tavsiyelerini dikkate aldim teşekkürler ve sivilcesiz mutlu bir hayat diliyorum:)

 82. hayriş11 Oca - 13:27

  canım arkadaşlarım.sakın maske kullanmayın.bendede ergenliğimde çok çıkıyordu.ama çevremden dolayı hiç rahat bırakmadım sivilcelerimi.sürekli fondoten fondoten.sabah uyandığımda iltihaplı olmayan sivilce yarası bile iltiaplanıyordu.bi arkadaşımın yüzünde çok fazla çıban gibi sivilceler çıkıyordu.yazın bi hap kullanmış doktor gözetiminde okula geldiğinde yüzü bebek gibiydi herkes şok olmuştu. gittim yanına doktorun hapın adını aldım ve hemen gittim.hapın ismi zoretanin.2 aydır kullanıyorum sivilcelerim göz altlarımdan başlayarak kayboldu.sadece yanaklarımın alt kısmında çenemin yan taraflarında çıkıyor.ama ben dayanmıyorum ders çalşırken sıkntılı olduğum zamanlar oynuyorum.yüzünü doğal bitkisel bakteri giderici sıvı sabunlarla yıkayın ve kesinlikle oynayıp bakteriyi çoğaltıp yara yapmayın. emin olun sivilce yarası sivilceden 10 gün sonra iyileşiyor.sabredin sivilce çıksın mümkünse hiç dokunmayın aynaya bakmayın.zaten 2 günde kuruyup gidiyor.ama hapın tabikide faydası var.bırakın iltihaplar deri altında biriken yağlar hap sayesnde dışarı atılsın.ben oyanmasam şimdiye geçmişti ama ben yara yapıyorum fondoten sürüyorum geçmiyor ama iradesi olanlar kullansın.

  hapın yan etkisi cilde kurumuyla başlıyor dudaklarda özellikle zaten onunda çaresine bakarsınz. birde hapı kullanmaya başlayınca sivilceler kuruyor ve üzerlerinde kabuklar oluşuyor bu iyileşmenin bi göstrgesidir ama sakın o kabukları kaldırmayn çünkü daha kötü kanar ve yara olur iyice kuruduğunda yüzünü selpak havlyla su buharına tutun kabuklar yumuşn ve elinz temz bi şeklde alın sonucu görün.herkese geçmiş olsun.bu arada untmayınki sivilceler kalıcı sorunlar değil.bide kalıcı olan sorunları düşünün ve öyle davranın.iyi ve sivilcesiz senelere..

 83. didem15 Oca - 01:51

  merhabalar. bende 12 yaşından beri sivilcelerimle uğraşıyorum. izlediğim yolu sizinle paylaşmak isterim; fazla olan sivilcelerim için cilt doktoruna gittim ve bana ROAC…. isimli ilaçlı tedaviye başlamayı tavsiye etti tabi belki coğunuz biliyorsunuzdur, bu ilacın yan etkilerindende bahsetti. bide hasta imzası olmadan kullanılmaz asla ben kabul ettim 5 ay kullandım. bu süre sonunda ve iyleşme %99 oldu diyebilirim ama ilaçın dudaklarımda aşırı kurutmaları yanı sıra bütün vücudumuda kuruttu sürekli nemlendiriciler kullandım yine doktor tavsiyesi ile bu süre bitti şöyle bi şey var ki kötü olanı bu ilaçı kullanmayı bıraktıktan yaklaşık 1 ay sonra saçlarımda aşırı dökülmeler başladı ve halada var yine doktora gittim ilaçın yapabileceğini söyledi. ve kelleşme boyutuna gitti saç dökülmem. şuan da sivilcelerim yine var arada çıkıyorlar ama yok denecek kadar azlar. tek bir sorunum var o da gözeneklerimin fazla ve geniş oluşu ve lekeler yani hiç bir zamam mükemmel olmayacaktır. ben alıştım artık onlarla yaşamaya..

  benim sizlere söylemek istediğim en önemli şey sivilcelerden kurtulmak için en güzel yöntem sürekli buhar banyosu iyi bir temizleyici.. jel sabun kesinlikle hayır. o kadar. zaten ergenlik sonrası azalmalar başlar ve oynamayın çünkü çok kötü izler kalıyor. kesinlikle benim kullandığım ilacı kullanmayın çünkü ben bu ilaçın zararını gördüm ve daha fazlasını bile yapıyor bu ilaç araştırmanızda fayda var. kendinizle barışık olmanız bence en güzel yöntemdir.
  mutlu günler.

 84. melis15 Oca - 21:09

  arkadaşar bence sivilceyi yok etmenin en iyi yolu cilt tipinize uygun organik bir temizleyici alın ve sabah akşam yıkayın ve hiç dokunmayın. görüceksiniz çoook etkili.

 85. lekeler19 Oca - 19:51

  arkadaşlar bende bugün televizyonda izledim. bir tane güzellik uzmanı uyguluyordu.. elma iyice yıkanıp kabuğu soyulmadan bi kaba rendelenecek…aynı şekilde havuçta öyle … bunların ikisini bi kaba koyduktan sonra içine 1 çay kaşığı zeytinyağı konulacak… sonra yüzünüze uygulayacaksınız ama bu uygulamayı banyodan sonra yapacaksınız … inşallah işe yarar.

 86. hatice24 Oca - 21:17

  arap kızı kremi kullanan varmı? nasıl bir etki yaratıyor? hangi ciltlere iyi geliyor? fiyatı ne ?
  ayrıca salyongoz kremini kullanan varmı ? aranız da varsa nasıl bi etki yarattı? paylaşıp yazarsanız sevinirim, tşk ederim..

 87. YuNuS27 Oca - 02:21

  slm arkadaşlar..sakın sivilceleri dert edinmeyin kendinize 22 yaşındayım ve ortaokul zamanında çok yoğun çıkıyolardı bir ara kayboldular şimdi ise yoğun olmamakla birlikte tek tük çıkıyolar benim kullandığım ve çok faydasını gördüğüm bir maske kil maskesi…hiç bir yan etkisini görmedim ve maskeyi çıkardığım anda sivilcelerimin söndüğünü fark ettim.tabiki bu maskeleri uygularken istikrarlı olmamız gerekli bir defa uygulamak etkisini göstermez.akne için piyasada satılan temizleyici jeller benim sivilcelerimi dahada arttırdı o yüzden kullanmıyorum .ada çayı içiyorum sadece pudra sürüyorum dışarı çıkarken ve yatarken kükürtlü sabunla yıkıyorum.lütfen her yazılanı denemeyin özellikle asitli şeyleri bir keresinde yüzüme elma sirkesi sürdüm ve sonuç faciaydı yüzüm yandı resmen kızardı sonra bol suyla yıkadım gün içinde geçti sakın denemeyin.cildinize uygun şeyleri deneyin.çok yoğunsa eğer mutlaka bir hekime basvurun Allah hepimize bol şifalar versin

 88. oof off01 Şub - 16:45

  arkadaşlar ben bal ile tarçını denedim 2 hafta boyunca. annemi kızdırmaktan,yatağı kirletmekten ve maddi kayıptan başka bişe dil. ahh şimdiki aklım olsaydı o balları yerdim çok daha faydalıydı, hiç bir sonuç yok ne yazık ki :(

 89. sedaaa04 Şub - 00:06

  zeytinyağı-elma sirkesi kesin çözüm ayrıca gül suyu hiç işe yaramıyo yaa :( ben tam 1 ay uyguladımYorum ekleme kisa bir sure kapali..